משלוח לישראל

כשנדרש מקור פיזי בשגרירות הגרמנית (ראו את העדכון כאן), אני שולח לישראל בדואר רשום אקספרס - EMS (קיצור של Express Mail Service).

הצד הגרמני (DHL) מעביר בטיסה לישראל תוך כמה ימים ועם מספר המעקב שאתם מקבלים ממני, אפשר לבדוק את הסטטוס כאן (עם ממשק באנגלית):
https://www.dhl.de/en/privatkunden/dhl-sendungsverfolgung.html

בצד הישראלי הטיפול (סריקה, חלוקה, מסירה) נעשה ע״י דואר ישראל, שלפעמים עובדים טוב ולפעמים פחות, כך שלצערי (הרב) אני לא יכול להתחייב למסירה תוך זמן קבוע: לעיתים נדירות הם מוסרים תוך כמה ימים אחרי שהגרמנים העבירו להם, לעיתים קרובות יותר אחרי שבוע עד שבועיים. אבל מניסיוני, גם כשדואר ישראל מתקשים להתמודד עם העומס, בסופו של דבר הם אכן מבצעים מסירה - אפילו בהפתעה (כלומר לאו דווקא עם הודעה בסמס למספר הנייד שלכם, כפי שהם בעצם אמורים לעשות).

כשדואר ישראל מתעכבים, קיימת עקרונית אפשרות להגיש תלונה אצל DHL, אבל מעשית זה לא מקדם את הטיפול - הגרמנים שולחים פניה רשמית לדואר ישראל ועד שאלו משיבים לפניה, המכתב הרשום כבר טופל ונמסר.

האלטרנטיבה לדואר רשום אקספרס היא שילוח פרטי בחברות כמו FedEx ו- UPS, אבל זה עולה כמה מאות ש״ח ובדרך כלל לא מצדיק את עצמו ביחס להיקף התרגום. מכל מקום, הבעיות המבניות בדואר ישראל רלוונטיות רק בתוך ישראל ולא משפיעות על הצד הגרמני, שאחראי על העברת כל הדואר הרשום מגרמניה לישראל וכאמור עושה זאת תוך ימים ספורים (יומיים-שלושה, תלוי בטיסות).

למען הסר ספק: כל זה לא רלוונטי למי שמגיש בשגרירות האוסטרית, שעובדת דיגיטלית.

בתקווה לימים טובים יותר בישראל
(ובדואר ישראל)