עבודה‏ > ‏

חיפוש עבודה

היכן ניתן לקבל מידע על משרות פנויות בברלין?

הערה מקדימה: עמוד זה מתייחס למחפשי עבודה הדוברים גרמנית; עבור אלו שידיעתם בגרמנית אינה מספקת כתבתי את העמוד ״עבודה ללא גרמנית״.

1. לשכות התעסוקה (Arbeitsagenturen):

לשכת התעסוקה היא גוף פדרלי שאינו כפוף לברלין כמדינת־מחוז. מבחינה אדמיניסטרטיבית היא מחלקת את ברלין לשלושה תת־מחוזות - מרכז, צפון ודרום - ובכל אחד מהם היא מפעילה מרכז משרדי אחד ושלושה סניפים (Geschäftsstellen). עם זאת, הלשכה הפדרלית משתפת כמובן פעולה עם עיריית ברלין, כך שניתן לפנות גם למשרדים שמפעילים המחוזות השונים בתוך מדינת־המחוז ברלין (Jobcenter). באתר דלהלן תוכלו להקליד את כתובתכם ו/או את המיקוד שלכם, על מנת לקבל פרטים הן על סניף הלשכה הפדרלית והן על המשרד העירוני הקרובים למקום מגוריכם: www.arbeitsagentur.de/nn_218/Navigation/Dienststellen/RD-BB/Berlin-Nav.html

2. חברות פרטיות
כמו בישראל, כך פועלות גם בברלין חברות כח־אדם פרטיות לתיווך עבודה. הן מתמחות בעיקר בעבודה זמנית (Zeitarbeit), ומפרסמות את הצעותיהן בעיתונות היומית. במהדורות סוף השבוע תוכלו למצוא בד״כ כמות גדולה במיוחד של מודעות "דרושים״. ניתן לפנות לחברות כאלה גם ביוזמה אישית, כמה מהן תמצאו באתר הזה:
www.in-berlin-brandenburg.com/Verzeichnis/Z/zeitarbeit.html

3. אינטרנט
ישנם גם כמה אתרי אינטרנט שבהם ניתן לחפש, למשל:

4. מכרים וידידים
כדאי וחשוב לידע אנשים אחרים על כך שאתה מחפש עבודה - לעולם אי אפשר לדעת מראש מהיכן תבוא ההפתעה הנעימה. פייסבוק כבר אמרנו?

5. הקהילה היהודית
הקהילה היהודית מפעילה שירות קליטה שאמור לעזור למהגרים, בעיקר דוברי רוסית. בין השאר, מפיץ שירות הקליטה מעת לעת הצעות עבודה שמתקבלות אצלו. ניתן לפנות לשירות בטלפון 88028-246 או במייל: integration@jg-berlin.org ולבקש להיכנס לרשימת התפוצה. כמו כן, ניתן להיעזר בניסיונם של עובדי הרווחה של הקהילה, היכולים לעזור בעצה או אולי אפילו בהפנייה מתאימה. כדאי לנסות.

בהצלחה!
יואב