טיפים לצרכנות נבונה

בהכללה, מצבו של הצרכן בגרמניה אינו רע בכלל ובתחומים רבים מוקנות לו זכויות רבות יותר מאשר בארצנו הקטנטונת. הנה כמה כללים שכדאי לדעת:
 
1
. בקניה מרחוק (אינטרנט, טלפון וכדומה) עומדים לרשותכם (כמו בארץ) ארבעה־עשר ימים להתחרט מכל סיבה שהיא.
 
2. אם שווי המוצר נמוך מארבעים אירו, עלות המשלוח אל המוכר חלה עליכם. אם שילמתם על המוצר עצמו (ללא דמי המשלוח) ארבעים אירו ומעלה, המוכר ישא בעלויות המשלוח. מספיק לשלוח מייל לפני חצות הלילה ביום הארבעה־עשר מקבלת המוצר, כדי לממש את זכותכם. המוכר ישלח לכם בדואר מעין בול שיאפשר לכם לשלוח אליו את המוצר על חשבונו.
 
3. על המוצר להיות במצב חדש, אחרת ניתן לנכות מהתשלום שיוחזר לכם. מצד אחד, בתי המשפט בגרמניה כבר פסקו, שמוצר שערכו פחת כתוצאה משימוש רגיל אינו מתיר ניכויים מהחזר התשלום. מצד שני, לא כדאי לבדוק את סבלנותו של המוכר.
 
4. משום שעל המוצר להיות חדש, זכות ההחזרה אינה חלה על מוצרים משומשים (שנקנו דרך אי־ביי וכדומה).
 
5. מצב חדש, פירושו של דבר שעליכם להחזיר גם את האריזה וכל הנלווה (עטיפות, חוברות הסבר וכדומה). שימרו היטב על כל הפלסטיקים, הניילונים והקרטונים – המוכרים לא יהססו לנכות 50% או 60% מהמחיר ששילמתם בגין אריזה חסרה.
 
6. להוציא האפשרות של הליך משפטי, ההחלטה על הסכום שיוחזר לכם שמורה בידי המוכר. כלומר: אם שלחתם את המוצר חזרה וגיליתם שהמוכר החזיר לכם פחות ממה ששילמתם (בגין נזק אמיתי או מדומיין למוצר), תוכלו לתבוע אותו, אך לא להתחרט על החזרת המוצר. במלים אחרות: לא תוכלו לדרוש, שאם אינכם מקבלים את כל הכסף בחזרה, אתם רוצים לקבל שוב את אותו מוצר.
 
7. לא מעט מהרשתות הגדולות מציעות זכות החזרה לפנים משורת הדין (בגרמנית Kulanz). כלומר: למרות שקניתם בחנות פנים אל פנים והחוק אינו מקנה לכם זכות החזרה, החנות בכל זאת מציעה זאת, על מנת למשוך לקוחות ולהתמודד עם התחרות באינטרנט.
 
8. אם הרשת מציעה זכות החזרה או לא, תוכלו לבדוק בתנאי העסקה הכלליים של הרשת (בגרמנית Allgemeine Geschäftsbedingungen ובקיצור AGB). אם זכות ההחזרה רשומה שם, היא שמורה לכם כחלק מתנאי העסקה, כאילו הוענקה לכם מכוח החוק. כלומר: למרות שזה נעשה לפנים משורת הדין, ברגע שזה רשום, זה כבר לא חסד ובית־העסק אינו יכול להתחרט.
 
9. אם בית־העסק החליט להעניק לכם זכות החזרה, הוא לא חייב לעשות זאת בהתאם לזכות המוקנית לכם בעסקאות מרחוק מכוח החוק. אף על פי כן, ברוב המקרים זכות ההחזרה אכן תהיה זהה, על־מנת שלא לפגוע במוניטין של העסק. בכל מקרה כדאי לבדוק מראש בתנאי העסקה הכלליים, שבית־העסק מחויב להציג בפניכם.
 
10. בין אם קניתם באינטרנט ובין אם בחנות של ממש, הוכחת הקניה שלכם היא הקבלה. שימרו עליה מכל משמר! ללא הקבלה לא תוכלו להחזיר את המוצר, גם אם זכות זו שמורה לכם. ללא הקבלה לא תוכלו לממש את האחריות שמגיעה עם המוצר, שכן התאריך על הקבלה הוא התאריך שבו מתחילה האחריות. אם קניתם מוצר אלקטרוניקה יקר עם אחריות לכמה שנים וקיבלתם קבלה על נייר תרמי בלבד – צלמו אותה לפני שתדהה ותעלם.
 
כל הכתוב לעיל הוא לפי ניסיוני ולמיטב הבנתי. יכול להיות שאני טועה. השימוש הוא כמובן על אחריותכם בלבד.