חיוג נייח לארץ

השיחה של השכן תמיד זולה יותר...

בטלפון אמיתי ממש

כדאי לנצל את התחרות בשוק ולחייג לחו״ל באמצעות חברות המתחרות בחברת הטלפונים הלאומית לשעבר (הקרויה Deutsche Telekom), אשר מבחינות רבות עדיין הינה מונופול. החסכון ניכר והפרוצדורה פשוטה: צריך לחייג קידומת מסויימת, לפי הספק, לפני הקידומת לישראל ומספר הטלפון הספציפי בארץ.

כדאי מאד להשוות את התעריפים שמציעים המתחרים, מפני שהתעריפים אינם קבועים, אלא תלויים ביום ובשעה - בעזרת בדיקה קצרה תוכלו להעלות בחכתכם את האפשרות הזולה ביותר נכון לעכשיו. ישנם אתרים המתמחים בהשוואות מחירים, למשל: www.billiger-telefonieren.de ו־ www.teltarif.de

עלות השיחה לישראל באמצעות ״חברה זולה״ כזו היא כ-3 סנט לדקת שיחה. השיחות הזולות האלה מתבצעות, על פי רוב, תוך שימוש ״שקוף״ בתשתית האינטרנט, אשר אינו מורגש עבור המשוחחים.

במחשב

כמובן שאתם יכולים לנצל גם באופן עצמאי את הפתרונות שמציע האינטרנט בתחום הטלפוניה. הפשוט ביותר הוא השימוש בתוכנת סקייפ (www.skype.com) ודומותיה, אשר בוודאי מוכרת לכם היטב. באמצעות תוכנות כאלה תוכלו להתקשר - תמורת תשלום, אך בזול - גם למספרים רגילים (בזק, הוט וסלולריים) בישראל. כך גם לגבי שליחת הודעות סמ״ס. שתי מתחרות של סקייפ, המציעות מחירים זולים יותר ממנה, הן:
הקורא מוטי ארגמן מוסיף ממקום מושבו במערב גרמניה, שניתן להתקשר לארץ דרך www.freecall.com בעלות של חצי סנט לדקה למספרים נייחים ותשעה סנטים לדקה למספרים ניידים.


שילוב של מחשב וטלפון

״פטר ישלם״ הוא שירות המציע שיחות לישראל (וליעדים אחרים), לקווים נייחים (בזק/הוט) בלבד, בחינם - תמורת צפיה בפרסומות.

השיחה מתבצעת באמצעות טלפון אמיתי: אפשר לבקש מהאתר להתקשר אליכם הביתה, אבל לפעמים צריך לחכות קצת, כך שלבעלי חופשי־חודשי לטלפונים נייחים כדאי פשוט להתקשר למספר הטלפון של החברה. אפשר לשמור את המספר בחיוג המקוצר - יעד שיחה בישראל משתנה לפי מה שבחרתם באתר.

הבעיה היחידה היא שהשיחה מסתיימת אוטומטית לאחר שלושים דקות. אבל אז אפשר פשוט להתקשר שוב. כתובת האתר היא: www.peterzahlt.de

החסרון של ״פטר ישלם״ הוא שמדי כמה דקות צריך להקליק על שאלה כלשהי, כדי שהפרסומות ימשיכו, אחרת השיחה מתנתקת. אולם באינטרנט כמו באינטרנט, יש תוכנה שמקליקה עבורכם. מדובר בתוסף לפיירפוקס שפותר את הבעיה, כך שתוכלו לדבר בראש שקט 30 דקות גם כשאינכם יושבים ליד המחשב: מהמטבח, מהמיטה או אפילו מהשירותים.

אם יש לכם טיפים נוספים, אתם מוזמנים לשלוח אותם והם יפורסמו כאן - כמובן עם קרדיט הולם עבורכם.